Privacy Principles

KEMALBİRCAN.COM
Kişisel Veriler ve Genel Gizlilik Politikası

Son Güncelleme: 30 Nisan 2018

kemalbircan.com. (Kısaca "Kemal Bircan" olarak anılacaktır) www.kemalbircan.com ("İnternet Sitesi") veya mobil uygulamalar, "6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) aracılığıyla kullanıcılara elektronik ortamda iletilen kişisel veriler ), tarif edilenler dışında başka amaçlarla paylaşmayacak, satmayacak veya kullanmayacaktır.

IP Numaraları;
Kemal Bircan, sistemle ilgili sorunların tespiti, web sitesi / mobil uygulamalarda ortaya çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilmesi ve yasal prosedürlere göre yasal makamlara bildirilmesi amacıyla gerektiğinde kullanıcıların IP adresini belirleyip kullanır ve prensipler. IP adresleri, kullanıcıları genel olarak (anonim olarak) tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak için de kullanılabilir.

Anonim Veriler;
Kemal Bircan tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Web Sitesi / Mobil Uygulama üzerinden yapılan işlemlere ilişkin bilgiler, anonim olarak (kullanıcının kimliği açıklanmadan) çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma, kişiye özel paket / olabilir tekliflerin sunulması ve pazar araştırması için kullanılır.

Diğer sitelere bağlantı vermek;
Kemal Bircan, Web Sitesi / Mobil Uygulama içerisinde başka sitelere link verebilir. Kemal Bircan, linkler aracılığıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerinden sorumlu değildir.

Banka / Kredi Kartı Bilgileri;

Firmamız, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

Sürece girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri, tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar veya kilit simgesidir. Örneğin, Internet Explorer ve Firefox tarayıcınızın altında görüntülenen sarı bir kilit görüntüsüdür. Ayrıca bulunduğunuz sayfanın adresinin başında http: // https: // olarak değişir. Bu, güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu ve tüm bilgilerinizin şifrelenip korunduğunu gösterir. Bu bilgiler sadece satış sürecine bağlı olarak ve talimatlarınız doğrultusunda kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler, alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak Comodo tarafından 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenir ve sorgulanmak üzere ilgili bankaya gönderilir. Kart kullanılabilirliği onaylanırsa alışveriş için sürdürülebilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızca görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların hiçbir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmektedir.

Ödeme sayfasında talep edilen kredi kartı bilgileri, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst düzeyde tutmak amacıyla kesinlikle kemalbircan.com veya ona hizmet veren firmaların sunucularında tutulmamaktadır. Bu sayede ödemeye yönelik tüm işlemler banka ve bilgisayarınız arasında kemalbircan.com ara yüzü üzerinden yapılmaktadır. .

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği internet alışveriş siteleri günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan tüm konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti veren firmanın güvenilirliği hakkında daha güvenilir bilgi edinebilirsiniz.

.

Kullanıcı verilerinin açıklanabileceği yerler;
Kullanıcının kişisel verileri; ad, soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. Bu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe Kemal Bircan, Kemal Bircan'ın işbirliği ve bağlı şirketler dışında hiçbir kişisel veriyi üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Kemal Bircan, aşağıdaki durumlarda bu gizlilik politikası hükümlerinin dışına çıkarak kullanıcıların bilgilerini üçüncü şahıslara ifşa edebilir. Bu durumlar;

Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. Yetkili yasal makam tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan yasal kuralların getirdiği yükümlülüklere uymak;

Kemal Bircan'ın kullanıcılarla imzaladığı sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve uygulamaya koymak;

Yetkili idari ve adli makam tarafından usulüne uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma yürütmek ve Kullanıcıların haklarını veya güvenliğini korumak için bilgi sağlamak amacıyla kullanıcılar hakkında bilgi talep edilmesinin gerekli olduğu hallerdir.

Kemal Bircan, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, sır saklamayı bir zorunluluk olarak görmeyi, gizliliği sağlamayı ve sürdürmeyi,